Fundacja

1. Konsultacje medyczne / Fizjoterapeutyczne

Uczestnik w programie odbędzie trzy konsultacje medyczne.

  • pierwsza odbywa się bezpośrednio po zakwalifikowaniu do programu i ma na celu określenie problemu zdrowotnego i ustalenie planu rehabilitacji,
  • druga konsultacja odbywa się w połowie cyklu zabiegów rehabilitacyjnych, ma charakter sprawdzający czy zaproponowane działania przynoszą zamierzony efekt zdrowotny,
  • trzecia konsultacja jest realizowana po zakończeniu cyklu zabiegów rehabilitacyjnych i określa rezultat terapeutyczny przeprowadzonych działań.

Do Państwa dyspozycji oddajemy najwyższej klasy specjalistów z zakresu fizjoterapii. Wieloletnie doświadczenie, szeroka wiedza oraz przyjazne podejście do pacjenta wyróżnia nasz zespół. 

Konsultacje są poprzedzone rejestracją telefoniczną.

Terminy konsultacji :

  • w każdą środę w godzinach : 15.00 – 19.30
  • w każdy czwartek w godzinach: 15.00 – 19.30

Miejsce realizacji konsultacji:

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2

ul. Mostowa 6  (IV piętro )
61-854 Poznań

2. Rehabilitacja - terapia indywidualna

Indywidualna terapia to 20-dniowy cykl zabiegów z zakresu rehabilitacji medycznej. Terapia odbywa się codziennie i obejmuje pięć zabiegów w tym trzy zabiegi fizykalne i dwa zabiegi terapeutyczne. Rodzaj zbiegów są zawsze dobierane do indywidualnych potrzeb zdrowotnych uczestnika podczas konsultacji fizjoterapeutycznej. Czas trwania terapii do 90 minut dziennie.

Jak przygotować się do zbiegów rehabilitacyjnych?
  • wygodny strój nie ograniczający ruchów, nie uciskający ciała np. strój sportowy.
  • obuwie np. obuwie sportowe lub klapki
  • duży ręcznik

Skóra do zabiegu powinna być czysta, pozbawiona wszelkich kosmetyków i leków. Zalecamy naszym pacjentom by nie nosili biżuterii na zabiegi rehabilitacyjne.

Terminy terapii: zabiegi są realizowane od poniedziałku do piątku w godz 8.00-19.00 zgodnie z indywidualnie opracowanym harmonogramem dla każdego uczestnika.

Miejsce realizacji konsultacji:

Centrum Medyczne Enel-Med S.A.
Kupiec Poznański
plac Wiosny Ludów 2
61-831 Poznań (piętro V, wejście od ulicy Strzeleckiej)

3. Zajęcia rekreacyjno - sportowe

Celem zajęć jest wzrost potencjału zdrowotnego uczestników programu, nauki czucia własnego ciała, przygotowanie organizmu do wysiłku fizycznego poprzez przywracania sprawności ruchowej i wydolności fizycznej uczestników.
W trakcie zajęć zostanie wyjaśniona zasada działania układu kostno-stawowego.
Zajęcia są realizowane w kameralnych 10-osobowych grupach najczęściej w formie warsztatów, obejmujących część wykładową oraz praktyczną.
W programie przewidziano dwa spotkania trwające po 60 minut każde.
Poziom intensywności zajęć jest zawsze dostosowany do możliwości zdrowotnych uczestników. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę instruktorów, fizjoterapeutów , mgr wychowania fizycznego, osób na co dzień zajmujących się usprawnianiem osób z uszkodzeniami narządu ruchu czy jego funkcji, przygotowywaniem fizycznym sportowców.

UWAGA: Na zajęciach obowiązuje strój sportowy np. dresy i obuwie sportowe.

Terminy realizacji zajęć: zajęcia prowadzone są w każdy poniedziałek i wtorek(z wyjątkiem dni wolnych od pracy) o godzinie 14:00-16:00, 16:00-18:00 oraz 18:00-20:00.

Miejsce realizacji zajęć:
Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego
ul. Królowej Jadwigi 27/39 ( wejście C, sala, C4)
61-871 Poznań

4. zajęcia edukacyjne

Celem zajęć jest przekazanie wiedzy dotyczącej szeroko pojętej tematyki zdrowia , w tym przedstawienie czynników warunkujących zdrowie, wpływu aktywności fizycznej na zdrowie, ergonomii wysiłku fizycznego w pracy i w domu. Na zajęciach są poruszane kwestie związane z wpływem diety na organizm człowieka. Uczestnikom programu prezentowane techniki autoterapii i autorelaksacji redukującej stres.
Zajęcia są realizowane w kameralnych 10-osobowych grupach w formie warsztatów obejmujących część wykładową oraz praktyczną.
Każdy z uczestników programu odbędzie dwa spotkania trwające po około 1h / 1 zajęcia.
Zajęcia prowadzone są przez kadrę naukowo-dydaktyczną Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, która na co dzień zajmuje się badaniem i opisywaniem problemów związanych z aktywnością fizyczną oraz zdrowiem.

Terminy realizacji zajęć: zajęcia prowadzone są w każdy poniedziałek  i wtorek (z wyjątkiem dni wolnych od pracy) w godzinach 14:00-16:00, 16:00-18:00, oraz 18:00-20:00

Miejsce realizacji zajęć:
Akademia Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego
ul. Królowej Jadwigi 27/39 ( wejście C, sala, C4)
61-871 Poznań